Styl rustykalny. Pachnące zioła i naturalne drewno

Prostota połączona z tradycją wiejskich domów i naturą to styl rustykalny. Już sama nazwa kojarzy nam się, ze swojskim i sielankowym klimatem polskiej wsi. Pomieszczenia pełne domowego ciepła i prostota. Piękne podłogi z naturalnego drewna, suszone kwiaty, pachnące zioła i ściany pomalowane na różne odcienie bieli. To kwintesencja tego stylu.

W domu urządzonym, w stylu rustykalnym znajdziemy wiele dekoracji nawiązujących do wiejskiego klimatu. Dzbanki wykonane z gliny, wykonane ręcznie za pomocą szydełka obrusy, stara naftowa lampa kupiona na targu staroci, pościel uszyta z naturalnego lnu, drewniane malowane ręcznie w kwiaty skrzynie, wiekowe kufry, cudne delikatne koronki, czerwona cegła. Wszystko to charakteryzuje styl rustykalny.

Jego historia ma początek na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego roku w Stanach Zjednoczonych. To dary matki natury i wykorzystanie naturalnych materiałów. Styl rustykalny jest ukłonem w stronę przeszłości. Ma wielu zwolenników. Jest bardzo popularny ze względu na silny związek, z naturą. Pomieszczenia, w których królują jasne barwy i naturalne tkaniny jak len czy wełna sprawiają, że wnętrza w tym stylu są przytulne i zdecydowanie poprawiają nasze samopoczucie.

Kwiaty na urodziny

Jak w każdym stylu najważniejsze są detale. Styl rustykalny jest dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie kontakt, z matką naturą i są przywiązani do tradycji.